Wirtualne Biuro Rzeszów

Rodzaje zasiłków w Anglii

Pracując legalnie w Wielkiej Brytanii możemy ubiegać się o szereg benefitów, czyli dodatkowych korzyści zarówno finansowych, jak i mieszkaniowych, a także medycznych. Oto najważniejsze zasiłki, z których warto skorzystać, jeśli jesteśmy do nich uprawnieni:

Child Benefit / Child Tax Credit – zasiłki na dziecko

Są to dwa rodzaje zasiłków na dziecko/dzieci w Wielkiej Brytanii. Główną różnicą między nimi jest to, że Child Benefit nie zależy od osiąganych dochodów, natomiast decyzja o przynaniu Child Tax Credit jest uwarunkowana wysokością zarobków. O ten benefit na dziecko w UK może ubiegać się każda osoba, która ma ukończone 16 lat, pracuje lub pozostaje bez pracy i mieszka w Wielkiej Brytanii, czyli Wielką Brytanię traktuje jako swój dom i tutaj realizuje swoje interesy życiowe.

Working Tax Credit

Jest jednym z dwóch dodatków do przychodów dla osób pracujących, przeznaczony jest głównie dla osób o niskich dochodach. Możemy się o niego starać bez względu na wysokość swoich oszczędności, czy wartość nieruchomości, jakie posiadamy, nieistotne jest również to, czy mamy dzieci. Dodatek ten nie podlega opodatkowaniu.

Housing Benefit

Zasiłek mieszkaniowy – jest to częściowe lub całkowite dofinansowanie kosztu czynszu w domu/mieszkaniu, a nawet wynajmu pokoju

Council Housing

jeśli mieszkamy w ciężkich warunkach mieszkaniowych ( np. jeżeli w naszym obecnym domu panuje przeludnienie bądź jeśli nie ma pomieszczeń sanitarnych, jeśli warunki mieszkaniowe mają wpływ na pogorszenie naszego zdrowia) możemy zwrócić się o pomoc do councilu. Mieszkania councilowe przyznawane są na podstawie systemu punktowego.

Aby sprawdzić dokładnie, czy otrzymamy wystarczającą ilość punktów należy skorzystac z kalkulatora

Council Tax Benefit

dodatek pozwalający na częściowe lub całkowite pokrycie kosztu podatku lokalnego w Wielkiej Brytanii (Council Tax). Warunkiem jego otrzymania jest wcześniejsze regulowanie tego podatku.

Statutory Maternity Pay

zasiłek macierzyński. Jest to dodatek wypłacany przez pracodawcę kobietom w ciąży w Wielkiej Brytanii maksymalnie od 26 tygodnia przed okresem narodzin dziecka i możliwy do pobierania maksymalnie przez okres 39 tygodni. Warunkiem jego otrzymywania jest dochód tygodniowy nie mniejszy niż 97 GBP oraz nieprzerwany okres pracy u obecnego pracodawcy nie mniejszy niż 26 tygodni.

Maternity Allowance

Urlop macierzyński – dodatek dla kobiet w ciąży w Wielkiej Brytanii nie kwalifikujących się do otrzymywania Statutory Maternity Pay.

Sure Start Maternity Grant

Becikowe w Anglii, w wysokości 500 GBP.

Benefity dla studentów

Dodatek przeznaczony jest dla studentów studiujących zaocznie (part-time) z niskimi dochodami oraz niektórych grup studentów studiów stacjonarnych (full-time).